DENTÁLNÍ HYGIENA

 

Co je to dentální hygiena?

Obor dentální hygieny je v České republice poměrně novým oborem. Dentální hygiena je podstatnou součástí moderní stomatologie. Hlavním úkolem dentální hygienistky je motivovat pacienta k pravidelné a systematické péči o dutinu ústní. Minimalizovat riziko vzniku zubního kazu, zánětu dásní a paradontózy. Instruktáž o správné technice čištění chrupu a masáži dásní zahrnuje všechny zásady péče o orální zdraví podle současných vědeckých poznatků.

Dentální hygiena napomáhá při řešení problémů, jako jsou:

krvácení dásní, parodontóza
vysoká kazivost zubů
vysoká senzitivita (citlivost) zubů
zápach z úst
nespokojenost se zabarvením zubů

Jak probíhá návštěva dentální hygienistky?

Návštěva dentální hygienistky je v naší ordinaci na objednání, jde o 45 minutové sezení, kdy Vám bude aplikován detektor zubního plaku, poté si vysvětlíme správnou techniku čištění zubů přímo na míru, používání zubního kartáčku, solo kartáčku, mezizubních kartáčků a dentálních nití. Provedeme odstraněné zubního kamene ultrazvukovou sondou, očištění rotačním elektrickým kartáčkem s abrazivní pastou, vyleštění zubů a nakonec fluoridaci zubů gelem s vysokým obsahem fluoridů pro výživu zubů a prevenci jejich kazivosti.

Na dentální hygienu je vhodné chodit minimálně 1x za půl roku, (tzv. recally) ale u každého pacienta je četnost návštěv individuální, záleží zde na více okolnostech – např. na věku pacienta, jeho manuální schopnosti, časové péči, kterou je ochoten denně svým zubům věnovat apod.

K odstranění nežádoucích projevů v ústní dutině využíváme také účinnou technologii AIR FLOW neboli pískování.

Jde o unikátní řešení, které je založeno na velmi jemném pískování a následném leštění zubů. Hlavní výhodou AIR FLOW je, že ošetříme i ty části Vašich zubů, které nejsou běžným způsobem dostupné. Jde zejména o mezizubní prostory a pravidelnou péčí Vás tak nadobro zbavíme nepříjemných projevů zánětů dásní.

Jak funguje metoda AIR FLOW?

Proces čištění je založen na vhánění vzduchu, vody a leštícího prášku pomocí trysky do ústní dutiny pacienta. Hlavní čistící složkou je modifikovaná soda bikarbonát upravená do mikrokuliček. Při kontaktu se sklovinou dojde pouze k odstranění pigmentací, aniž by došlo k poškození skloviny. Směs neobsahuje žádné ostré částice jako běžné bělící zubní pasty, které mohou při dlouhodobém používání sklovinu poškozovat.

Dentální hygienu provádí kvalifikovaný odborník.

Návštěvu si můžete dohodnout na telefonním čísle: +420 703 603 690, nebo přímo v ordinaci. Dentální hygienistka přijímá do své péče i neregistrované (mimoobvodní) pacienty.

Kompletní ceník je k nahlédnutí v ordinaci.

Vysoce inovativní technologie a profesionální zubní lékaři

Domluvte si schůzku +420 703 603 690

Formulář pro bezplatnou konzultaci

Můžete nás kontaktovat kdykoliv